SnapTube App: Најдобра Слободен Видео симнувачот

Snaptube е најдобар YouTube апликација за преземање за Android. Оваа бесплатна Андроид стан ви помага да преземете видео на YouTube и други видео сајтови платформи, како Dailymotion,, Vine, Vimeo, итн. на пример,. Snaptube обезбедува ниска во HD, па дури и 4K квалитет. така, можете да изберете квалитетот на видеото што сакате. Како најдобар видео симнувачот за Android, Snaptube Исто така е можно да ја преземете аудио. Тој ви нуди аудио во MP3 и M4A формати.

snaptube стан


Adverstisement

SnapTube – Топ Видео симнувачот за Андроид уреди

Дали ви се допаѓа да се види видео од YouTube? Да се ​​претплатите на некои канали на YouTube и не сакате да го пропушти видео новости од каналот?

Дали ви се допаѓа да преземаат музика видео клип од вашиот омилен пејач на YouTube? Или не ви се допаѓа да го симнете смешно видео на YouTube и ја гледам присутен со вашите пријатели?

Со напредокот на технологијата што нашите паметни телефони имаат сега, тоа е за нас е можно да се види видео на YouTube од нашите паметен телефон или таблет. Згора на тоа, последните паметни телефони и таблети имаат доста голем екран кои го прават ни погодно да се види на видео.

Се додека имаме интернет конекција, ние може да се види на YouTube видеа од нашите паметни телефони и таблети, кој ова може да се направи само на компјутер одамна. дури, можеме да преземете видео на YouTube за слободен од нашата Андроид уреди. Што Android апликација која може да ви помогне да преземете видео на YouTube веднаш?

Во овој напис, ние ќе ви даде преглед за еден од најдобрите YouTube видео симнувачот за Android уреди кои можете да ги користите за слободен.

Што е SnapTube?

Паметни телефони и таблети се нашата нова забава, бидејќи ние може да го користи за различни намени. Кога ќе се досадуваат, ние само може да го дофати нашите телефони и гледање на видео на YouTube.

YouTube е како ТВ со голем број на програма да ја изберете. Ние дури и да изберете кои програми кои сакаме да ги гледате на тоа. Постојат комедија, кратко видео, трејлер, музички клипови и многу повеќе. Сите содржини на YouTube се слободни да се види. Но, дали знаете дека можете да преземете видео на YouTube и да се види офлајн? така, се уште може да се види дури и покрај тоа што не имаат пристап до интернет.

Тоа е SnapTube – примена на видео симнувачот за Android кои можат да ви помогне да преземете видео на YouTube бесплатно.

SnapTube ќе ви овозможи да ја преземете ЈуТјуб видеа лесно, така што ќе може да го спаси видео на вашиот gadgets, и се види подоцна, дури и без интернет конекција. Оваа апликација Android видео симнувачот, исто така, нуди многу чудесната карактеристики што можеби и не можат да се најдат на други апликации видео симнувачот.

со SnapTube апликација, симнување на видео од YouTube ќе биде поедноставно и полесно.

А малку преглед за SnapTube апликација

Како еден од најголемите видео сајтови кои содржи многу видеа, тоа е без сомнение дека многу луѓе претпочитаат да се види на YouTube од ТВ. но,, бидејќи ние треба пристап до интернет да се поточно видео на YouTube, тоа е сосема проблем ако ние треба да се најде бесплатни WiFi самото место кога сакаме да се поточно видео на YouTube. така, зошто да не преземете видео на YouTube и се види подоцна?

SnapTube стан има стекнато својата популарност како еден од најдобрите видео симнувачот апликации за Android. Милиони луѓе се симне и се покажа како добар стан SnapTube е. Многу луѓе кои имаат инсталирано SnapTube на нивниот телефон, рече дека тие се благодарни што имаат оваа апликација.

SnapTube апликацијата ќе ви даде пристап до преземете видео, ТВ емисии, музика видео и многу повеќе на YouTube веднаш. Зарем тоа не е неверојатно да имаат колекција на видеа од вашите омилени канали? така, подоцна можете да ги види сите секое време и насекаде.

Преземете Snaptube стан

Што значи SnapTube способни за?

Постојат многу YouTube симнувачот видео апликации за Android таму, но некои од нив не се толку добри како SnapTube App. SnapTube е една од апликациите на видео симнувачот кој мора да се разгледа како што доаѓаат со многу прекрасни карактеристики.

Пред да преземете SnapTube App, Јас би сакал да споделиме некои информации за тоа што SnapTube App може да направи за вас. SnapTube ви помага да преземете видео од YouTube за Android уреди веднаш.

Со симнување на видео користење на SnapTube, вие не треба да се грижите за квалитетот. SnapTube ќе ви овозможи да изберете квалитетот на видеото што сакате да го преземете врз основа на вашите потреби.

Како SnapTube ви дава слобода да изберете квалитетот на видеото, можете да изберете на низок квалитет или висок квалитет дефиниција. Згора на тоа, SnapTube нема да ви даде ограничување да преземете видео. Тоа ви овозможува да ја преземете видео како многу како што можете да.

Преземете видео за бесплатно користење на SnapTube App

Дали знаете дека Андроид gadgets, може да го замени вашиот компјутер? Ние може да направи многу работи на нашиот Андроид smartphone како гледање видео на интернет, пребарување на интернет, пишување на e-mail и многу повеќе.

Видео стриминг од вашиот паметен телефон е сигурно да се забавуваат и полесно да се направи како што може да го направи тоа насекаде и во секое време. Еден од најголемите сајтови каде што може да поток и гледање на видеа бесплатно е YouTube. Постојат различни видови на видео може да се види, како DIY, смешно клип, анимација, музика видео, краток филм, итн.

YouTube ги обезбедува сите видеа бесплатно. Тоа значи дека може да поток и се види на видео на YouTube, без купување. Сите треба да имате интернет врска.

Што ако имате интернет конекција, но немате време да се види? Или можеби сакате да го задржите видеа од вашите омилени бендови и пејачи? SnapTube App може да го направи тоа за вас.

стан SnapTube ќе ви овозможи да го симнете музика клипови од вашите омилени бендови и пејачи или други видеа на YouTube бесплатно на едноставен начин. така, може да се види тоа подоцна дури и покрај тоа што не имаат пристап до интернет. Сите видеа ќе се чуваат на вашиот паметен телефон.

SnapTube поддржува многу видео сајтови

YouTube не е единствената страница која обезбедува видео. Постојат многу веб-сајтови да се види на видео поток и други од YouTube, како што се Vimeo, Vine, vidio, LiveLeak, Dailymotion, и многу повеќе. како YouTube, сите видеа на овие веб-сајтови се слободни да се види.

Она што јас идам да се каже е дека SnapTube, исто така, го поддржа овие сајтови за примена. Така, тоа е полесно за нас да се види на видео од различни сајтови.

Што ако сакате да преземете видео, но веб-сајтот на видео не е на SnapTube? SnapTube програмери сум размислувал за тоа. Тие имаат додадена функција која ви овозможува да го додадете вашиот омилен сајт рачно. Откако ќе додадете видео извор рачно, можете да започнете ја преземете видео од него.

snaptube преземете апликација

Откријте Популарни видео со SnapTube

Дали сте во потрага за ажурирање на видеа кои биле популарни неодамна? SnapTube може да ви помогне со тоа.

Наоѓање популарни видеа на стан SnapTube е лесно. Всушност, SnapTube има дел за популарни видеа. популарни видео секција ќе даде се информирате за видеото што е многу популарна во вашата земја. Овој дел е редовно следење на тренд автоматски.

SnapTube ви помага да најдете популарни видео веднаш. Ова е навистина од корист, бидејќи вие не треба да се користи повеќе напори за да се добие популарни видеа. Со други зборови, SnapTube поедноставува вашата начин да се добие ажурирање во врска со она што се случува околу вас. Неверојатни не е тоа?

Споделување на видео клипови Преземете со пријатели

Споделување е грижлив, тоа е она што вели дека луѓето. Вистина е. Зошто? некаде, кога сме гледајќи видео на стан SnapTube, ќе најдеме инспиративна видео што ние сакаме нашите пријатели да се види како. Тоа е како што ние се обидуваме да ги инспирира другите со користење на видео.

Кога сте во таква ситуација, можете само да споделите видео ќе се гледа на SnapTube помош на функцијата за споделување. Тоа е една од најдобрите карактеристики на SnapTube која ти овозможува да споделат радоста на другите преку споделување на видео на вашиот социјалните медиуми.

Snaptube ви дава опции како да ги сподели видео на социјални медиуми, како што се WhatsApp, Фејсбук, Е-пошта, Твитер и многу повеќе. Тоа е многу едноставно да ги споделите видео со помош на Snaptube. Само кликнете на иконата Сподели на дното, и ќе видите многу начини за споделување на видео. Запомнете, споделување на е грижлив!

Превземи HD видео со користење SnapTube

Стриминг видео е навистина лесно кога имате брза интернет конекција. Но, тоа е полесно да се види на видео присутен ако вашата интернет конекција не е доста брзо. Верувам дека не ви се допаѓа било каков прекин како визуелниот, додека гледањето на видео, право? Особено кога станува збор за главниот дел на приказната.

SnapTube ви дава опција да го симнете видео во различни квалитети. Тоа е можно за да преземете видео од ниски до HD квалитет. Ова може да се направи во неколку едноставни чекори.

Откако ќе го преземете HD видео во SnapTube апликација, можете да го види присутен со вашите пријатели. Тоа е сигурно повеќе забавно да се види со пријателите, право?

Земете музика клипови од вашите омилени бендови и пејачка

Дали сте виделе вести видео клип од Колдплеј на? Дали имате колекција на музика клипови од вашите омилени пејачи или бендови?

Ако се јавите голем фан на пејач или бенд, тоа е сосема вообичаено да се има збирка од нивните музички клипови премногу, покрај своите MP3 датотеки или ДВД-а. среќно, многу пејачи и бендови сакал да ја објавите нивните видео клипови на YouTube и тие се слободни да се види.

Сепак, тоа е доста проблематично, ако сакаме да се види нашата омилена видео клипови, но немаме интернет конекција. Еден Наједноставниот начин за да се види на видео клипови од нашите омилени бендови и пејачи е со сите нив симнување. Но, како да преземете видео на YouTube?

Snaptube видео симнувачот може да направи сите на работните места да преземете видео на пример. Тоа е најдобар видео симнувачот можете да го користите на вашиот Андроид уред кој може да ви помогне да преземете видео клипови од вашите омилени пејачи и групи. Не се грижи за квалитетот како Snaptube видео симнувачот овозможува да преземете видео во различни квалитет, од 144p до 1080p 0r дури 2K видео.

Преземете видео клипови од вашата прекрасна бендови и пејачи користење Snaptube видео симнувачот за слободни и уживаат во нив присутен без вашите пријатели.

SnapTube: Најдобар MP3 симнувачот за Android

Слушање музика го прави умот на смиреност и свежо. Таа, исто така го менува расположението, од негативен на позитивен. дури, музика може да го зголеми нашата креативност во однос на работа што се прави, како што се сликарството, пишување, или танцување. Сепак, различна музика ќе доведе различни резултати. така, каков вид на музика ви се допаѓа да се слуша?

Зборуваме за музика, без оглед на жанрот слушате, таму е едноставно прашање, “Како да го обновите вашиот музичка библиотека?” Ние Ви препорачуваме да го поддржи пејачи или бендови со купување на оригиналната верзија. но,, ако сакате да имате песната преглед пред да го купат на оригиналната верзија, таму е апликација за mp3 симнувачот за Android која може да ви помогне, SnapTube MP3 симнувачот за Android.

SnapTube MP3 симнувачот за Андроид ви овозможува да симнете MP3 од SoundCloud или YouTube. Кога ќе преземете мп3 од YouTube, Snaptube автоматски ќе се конвертира видео во аудио формат. Вие не треба додаток за оваа функција. Се е во еден пакет. Таа дури и ви дава опции за да ја преземете во MP3 или M4A формати. Зар не е тоа неверојатно?

Превземи музика со SnapTube ќе ви даде искуство во врска со тоа колку е лесно е да се симнете MP3 на smartphone. Вие може да репродукција на музика аудио директно. дури, тоа е можно да се пренесе и ќе ја играат на лаптоп или Mac. прилично фасцинантно, не е тоа? Чувајте читање за да знаат како да го симнете MP3 SnapTube симнувачот.

Превземи snaptube

Зошто SnapTube Специјални

Исто како и други апликации видео симнувачот, SnapTube е во можност да ја преземете видео од платформа на YouTube и други видео сајтови. Таа, исто така ви помага да преземете аудио од YouTube со конвертирање автоматски. Ако SnapTube е како и другите апликации видео симнувачот, она што го прави различен од другите видео симнувачот апликации, тогаш?

Во други апликации, мора да се бара на видео со наслов. Ако не имаат право клучни зборови, ќе треба да трошат време за да дојдете на видео што го барате. Додека за SnapTube, вие само може да се најде на видео врз основа на категоријата. Одете на ливчето категорија и да се најде на видео што го барате.

SnapTube апликација има обезбедено некои категорија, која ќе го направи вашиот пребарување станува полесно. Категоријата се музика, игри, Начин на живот, домашни миленици, забава, филмови, Вести, Спорт, Технологија, па дури и образование. Значи, видео кое се појави ќе биде поконкретен.

Имајќи категорија видео ќе ве натера да се допаѓа гледајќи телевизија. Тоа е како што имате различни канал кој одговараат на вашите потреби без да биде расеан со видеа од други категории кои можеби не ви се допаѓа.

Покрај преземете видео, SnapTube исто така ви овозможува да се направи Селектирај видеа. Само во случај да сакате да ги преземете подоцна. Оваа ознака функција ви помага да заштедите на видеото што сакате да го симнете или да се види, но не може да го направи тоа кога ќе го најде. така, наместо да бараат повеќе еден пати, можете да ја означите.

Популарна функција јазичето е, исто така, уште една работа што SnapTube понуди. Оваа функција ќе ви даде ажурирање за видеа кои се гледаат од страна на многу луѓе. Секогаш кога ќе сакате да знаете што видео е популарен или вирусна, само провери овој Популарни јазичето на SnapTube.

SnapTube за Android: Сè што ти треба да знаете

SnapTube ви дава слободен пристап до преземете видео и аудио, така што ќе може да го види присутен со вашите пријатели. Со преземање на видео и аудио, можете да го играат насекаде и во секое време без интернет конекција.

Споделување на видео е уште една можност за SnapTube видео симнувачот. Нека бидат инспирирани со споделено видео. Ова делење на функции може да се направи на многу начини, како е-мејл, WhatsApp, линија, Твитер, итн.

SnapTube обезбедува најдобар квалитет на видео и аудио фајлови. Тоа ви дава слобода да изберете квалитетот на датотека врз основа на вашите потреби. Таа дури и ви овозможува да ја преземете во 4K видео квалитет.

Селектирај на видео во SnapTube ќе се направи полесно за вас да се најде видео кое сте го зачувале порано. Тоа ви помага да ги зачувате вашите омилени видео што сакате да се види подоцна.

Видео и аудио фајлови што го преземате од SnapTube е способен да игра на други gadgets,, како PC или Mac. Ако се утврди проблемот симнување на видео од PC или Mac, SnapTube може да биде вашата решение.

download snaptube video downloader

добро! Па, како да преземам SnapTube за Android?

Дали сте заинтересирани да преземете SnapTube и се обиде да преземете видео од YouTube? Ако така, ние ќе ви покаже на едноставни чекори за тоа како да ја преземете SnapTube. Ве молиме прочитајте го упатството темелно, па инсталацијата може да се направи без проблеми.

SnapTube во основа е Android апликација, што значи дека тоа што работи само за Андроид уреди, вклучувајќи smartphone и таблета.

Што треба да знаете е дека SnapTube не е достапен во Google Play Store. Зошто? Гугл го ограничува сите видео симнувачот апликации. Значи, вие не ќе го најдете на Google Play Store.

Каде да го симнете SnapTube стан, тогаш? Може да го симнете SnapTube апликација со посета на својата официјална веб страница или на snaptubepc.org. потоа, Откако ќе го преземете од веб страната, можете директно да го инсталирате на вашиот gadgets,.

И покрај тоа што тече беспрекорно на Android уреди, мора да прочитате минималните услови и она што треба да се направи пред да преземете SnapTube апликација и да ја инсталирате на вашиот Android уреди.

Поставување Пред Превземање SnapTube App

Што ви е потребно да се направи пред да ја преземете SnapTube App? Ова е најчесто поставуваните прашања од страна на многу корисници.

Пред да преземете и инсталирате SnapTube апликација за Android уреди, мора да се провери минималните барања. Што се тие? Проверете на листата подолу.

 • SnapTube тече без проблеми на Android уредите со оперативен систем 4.0 (Ice Cream Sandwich) или подоцна. Проверете го вашиот Андроид оперативен систем верзија, пред да инсталирате.
 • Проверете ја вашата бесплатен внатрешна меморија. Бидете сигурни дека имате доволно слободна меморија за да инсталирате SnapTube апликација на вашиот Андроид уред.
 • Овозможување на оваа функција да инсталирате APK кој не е од Google Play Store со одење безбедност > Заштита на податоци > Uknown извори, потоа вклучете го на оваа функција,.

Чекори за да го инсталирате SnapTube апликација

Откако ќе го прочитате сите барања погоре, сега тоа е безбедно да се инсталира SnapTube апликација. Инсталирање SnapTube е многу лесно. Тоа е можно за да го направи тоа сам. Но, ние сепак ќе ви даде насоки во случај да треба.

 1. Преземете SnapTube APK од Snaptube АПК Преземи Страна или ова огледало преземете Snaptube страница за да добиете најнови snaptube APK директно од вашиот мобилен уред.
 2. Лоцира SnapTube АПК дека имате само симнат и допрете двапати на него.
 3. допрете на Инсталирај во долниот десен да започне со напредокот на инсталацијата. Тоа може да потрае неколку минути. Ве молиме бидете трпеливи.
 4. допрете Отворено да започнат со користење SnapTube апликација и да ја преземете видео.

Откако ќе завршите инсталирањето SnapTube App на вашиот мобилен уред, може да почнат преземете видео од YouTube или други страници обезбедени од SnapTube. SnapTube ви овозможува бесплатно симнување сите видеа што сакате.

snaptube за Android

SnapTube за компјутер Windows и Mac

Многу луѓе се согласуваат дека SnapTube примена е еден од најдобрите клиенти видео преземете. Тоа е способноста да ја преземете видео од YouTube, Фејсбук, и други сајтови ги запрепасти сите. Тоа е поради едноставноста што SnapTube прави секој сака оваа апликација.

Поради тој факт, многу луѓе почнуваат да се најде начин да се инсталира SnapTube на компјутер Windows или Mac. но,, можно е да ја инсталирате апликацијата на компјутер Windows или Mac? Одговорот е да. Тоа е можно да ја преземете и инсталирате апликацијата SnapTube за компјутер Windows или Mac. потоа, како можеме да го направи тоа? Прочитајте го објаснувањето наведено подолу.

Иако SnapTube е уред со Android, тоа не значи дека SnapTube не може да работи на компјутер Windows или Mac. Постои трик што ни овозможува да се кандидира на Android апликација за компјутер Windows или Mac проблеми. Да го стори тоа, ние треба Андроид емулатор. Постојат многу Андроид емулатор дека ние може да се користи. Ние Ви препорачуваме да го користите Bluestack Андроид емулатор.

Откако ќе го преземете и инсталирате Андроид емулатор Bluestack, може да го симнете SnapTube АПК во преземете страница и да ја инсталирате на Bluestack. потоа, SnapTube апликација е подготвен за компјутер Windows или Mac. За комплетна туториал, you can visit the snaptube for PC Windows или SnapTube за Mac page.

SnapTube АПК: Преземете SnapTube АПК Скорешни верзија 2017 или постара верзија на SnapTube

SnapTube не е ограничена со Google, така што не може да биде во можност да се најде SnapTube во Google Play Store. така, Ние ви обезбеди SnapTube АПК присутен инсталерот кој можете да го преземете од преземете Snaptube страница.

Пред да преземете SnapTube апликација, можете да ја видите информации за апликацијата подолу.

за примена:

 • Скорешни верзија SnapTube App : SnapTube 4.24.0.9411
 • Име пакет : com.snaptube.premium
 • Големина на датотеката : 8.7MB
 • Андроид оперативен систем (Задолжителни) : 4.0 или подоцна
 • лиценца : слободен

snaptube.premium download

Како да инсталирате SnapTube за различни gadgets,

SnapTube е несомнено најдобриот слободен видео симнувачот. Бидејќи многу луѓе сакаат оваа апликација на нивните gadgets, па ние ќе пишувам едноставен туториал за инсталација SnapTube на Android уредите, таблет, или smartphone, iOS уреди, како iPhone и iPad.

Ние, исто така, ќе им даде туториал за тоа како да го преземете и инсталирате SnapTube за компјутер Windows (8, 8.1, 10), Лаптоп или Mac.

SnapTube за Android (Smartphone или таблета)

Ние сме ви обезбеди туториал да се инсталира SnapTube за Андроид уреди во едноставни чекори. Ве молиме посетете ја Андроид туториал страница за да ја видите јасни чекори: SnapTube за Android.

SnapTube за компјутер Windows (8/8.1/10) или SnapTube за лаптоп

Тоа е можно да се инсталира SnapTube за компјутер Windows или лаптоп. Ако сакате да знаете туториал, провери инсталацијата туториал компјутер Windows SnapTube за чекори во детали: SnapTube за компјутер Windows или Laptop.

SnapTube за Mac

SnapTube може да работи без проблеми на Mac. Како е можно? Прочитајте го целосното упатство за инсталација Mac страница за целосна туториал: SnapTube за Mac.

SnapTube за iPhone / SnapTube за iOS / SnapTube за iPad

Е SnapTube за iPhone, iOS или iPad достапни? да го најдете на оваа страница за целосна информации: SnapTube за iPhone или iPad.

Тоа е сите информации за SnapTube апликација. Ние редовно ќе се ажурира оваа страница кога нови информации за SnapTube доаѓаат. Ако имате нешто да прашате, Ве молиме да се намали вашето прашање во полето за коментари подолу.

Што има ново

Како што споменав порано дека секоја промена секогаш донесе закрпи за грешки и нови функции. Што се тие?

 • Watch all the videos in SnapLists in a row in full screen.
 • A better playback experience.
 • Now you can download your playlists and Watch Later list on YouTube.
 • Add new Next Video button.
 • Add 9 Indian native languages: Hindi, Bengali, Telugu, Marathi, Tamil, Urdu, Gujarati, Kannada, Malayalam.
 • Fixed problem ‘cannot find downloaded video on SD card.
 • Look again the video you have seen on History.
 • Put videos and Snaplists to ‘Lovedlike a playlist.
 • Новата верзија на SnapTube ви овозможува да се најавите за користење на вашиот Фејсбук или Google сметка, така што можете да го персонализирате вашиот SnapTube.
 • Утврдат грешки од претходната верзија и да се подобри корисничкото искуство.
 • Autoplay is now enabled. You can play all videos on the SnapList automatically.
 • All files can be located using My Files or Explorer app.
 • Better user experience.

Споделување е грижлив!